Plavání na otevřené vodě pro začátečníky

V současnosti se kvůli pandemii plovárny a bazény zavřely, zda podléhaly přísným hygienickým pravidlům a milovníci plavání, či vody si museli najít jiné místo, kde budou moci absolvovat svůj trénink nebo si jen užívat radosti z plavání. Pokud do takové skupiny lidí patříte i vy, měli byste vyzkoušet plavání na otevřené vodě. O co se konkrétně jedná a jaké pomůcky či potřeby budete potřebovat?

Plavání na otevřené vodě patří k velmi krásné a prospěšné aktivitě, protože zlepšuje zdraví, napomáhá lépe spát a máte úplně jiný pocit, než když plavete běžně v bazénu. Na plavání v jezerech či jiné otevřené vodě se však musíte pořádně připravit.

Jaké potřeby používat při plavání na otevřené vodě?

V případě, že vás napadla myšlenka o plavání na otevřené vodě, je třeba začít přemýšlet nad několika věcmi. Nejprve je důležité najít místo, kde budete chtít plavat a zjistit podmínky, prostředí a teplotu vody. Pokud budete plavat během chladnějších dnů, voda už nebude tak příjemná a může být až ledová. V takovém případě, je dobré použít plavecký neopren. V naší nabídce víte najít kvalitní, ať už pánský plavecký neopren, ale pro ženy stejně i dámský plavecký neopren. Ten dokáže tělo dokonale izolovat a vám tak nebude ve vodě zima.

4 Edit

Jelikož budete plavat, určitě je třeba myslet na plavecké brýle s velkým zorným polem, protože na otevřené vodě byste měli mít přehled kam plavete a kde se nacházíte, abyste se mohli vyvarovat případným překážkám. Kromě této "povinné" výbavy, je dobré přinést si i různé doplňky, jako například plaveckou čepici, doplňky výživy, ručník a suché věci na převlečení. Ideální je vše sbalit do triatlonového batohu, do kterého si umíte díky velkému prostoru vše přehledně uložit. Nakonec je třeba zmínit i pomůcky pro vaši bezpečnost na vodě. Aby vás bylo na otevřené vodě během plavání jasně vidět, doporučujeme používat bójku. Plavecká bójka je viditelná již z dálky, a jelikož je vhodná k plavání, nevytváří téměř žádný odpor a vám se tak bude dát stále plavat bez omezení.

DSC05921-2

Neváhejte a vyzkoušejte plavání na otevřené vodě i vy!