Jak vybrat neopren?

Ať už jsi plavec amatér, profesionál, nadšenec plavání na otevřené vodě nebo triatlonista, určitě sis kladl otázku, jaký plavecký neoprén vybrat?

V nabídce máme spoustu plaveckých neoprenů, od základních modelů za 190Eur po vrcholové třídy za 600Eur. Jak si ale vybrat ten správný? Pojďme si říci o základních vlastnostech.

Tloušťka a vztlak

Na tloušťce neoprenu ve většině případů závisí i vztlak. Čím je váš neopren hrubší, tím má větší vztlak a naopak s tenčí verzí je vztlak nižší.

Pokud jste zdatný plavec, doporučujeme co nejtenčí neopren. Tenčí neopreny se pohybují v rozmezí 1 – 3 mm. U takto tenkých neoprenů zapomínáte, že vůbec nějaký neopren máte oblečený a stejně by vás neměl žádné omezovat při pohybu.

Zlatá střední cesta může být neopren o tloušťce kolem 3 – 5 mm. Hrubší neopren má větší vztlak a tím pádem vám odpustí slabší plaveckou techniku. I při silnější vrstvě je třeba zachovat dostatečnou flexibilitu.

8622f93c87584393a71020d232d064ba-0001

Jednoduché oblékání a rychlé svlékání

Nikdo z nás nechce ztrácet čas. Obzvlášť na závodech v depu při přechodu z vody na kolo. Každá vteřina je v tomto případě cenná a může vás stát pěkné umístění. Naše neopreny mají přizpůsobené manženty pro snadné a rychlé oblékání a svlékání neoprenu. Rovněž jsou vybaveny kvalitním zipem, který vás určitě nezdrží.

Zone3-Nov18-036JamesMitchell-BA6T2069

Flexibilita

Velmi podstatnou vlastností neopřenu je jeho flexibilita. Je velmi důležité, aby vás neopren neomezoval při plavání. Zaměřte se na flexibilitu ramen, od které se odvíjí správný záběr rukou. Některé naše neopreny jsou dokonce přizpůsobeny k plavání stylem prsa. Tyto neopreny mají speciální úpravu na nohou, abyste mohli provést pohodlně kop do strany.

Zone_3_Vanquish_Detail5863

Jak si tedy vybrat ten správný neopren?

Určitě dejte na rady a recenze zkušených sportovců. Naše neopreny jsou testovány vrcholovými triatlonisty a rozhodně patří mezi oblíbené značky na trhu. Rovněž je velmi dobré podívat na recenze odborných médií, například magazínu 220 Triathlon, kde je většina našich neoprenů otestována a popsána.

Držíme palce při výběru, ale nepochybujeme, že s jakýmkoli naším neoprenem neuděláte krok vedle :)